هوش مصنوعی در آیریک

هوش مصنوعی در کامپیوتر

از زمانی که کامپیوتر بوجود آمد برای کارهای پیچیده این ماشین ها برنامه ریزی شده اند تا جایی که در انجام برخی امور به سطح یک انسان متخصص رسیده اند یکی از اهداف هوش مصنوعی حل مسائل توسط کامپیوتر است. در این مقاله کاربردهای هوش مصنوعی در کامپیوتر برای شما شرح می دهیم .

هوش مصنوعی در کامپیوتر

هوش مصنوعی در کامپیوتر راهی است برای ایجاد تفکرات هوشمندانه از یک کامپیوتر به نحوی که مانند یک انسان باهوش فکر کند. سیستم عامل ها بر پایه هوش مصنوعی دارای پوسته ، کرنل و خدمات سیستم است . کاربر برای خدمات پوسته با ترمینال تعامل دارد. خدمات هوش مصنوعی، اجزایی مرتبط با احراز هویت ، مجوز، زمان بندی، مدیریت فایل ها و گزارش دهی است. این سیستم عامل ها برای مدل سازی داده های مبتنی بر هوش مصنوعی مفید است.

داده‌ها باید برای آموزش، آزمایش و اجرای مدل‌های هوش مصنوعی پردازش و تجزیه و تحلیل شوند. مدیریت و ادغام با منابع داده‌های مختلف در سیستم‌عامل آسان خواهد بود، زیرا مبتنی بر هوش مصنوعی است.

هوش مصنوعی  در کامپیوتر برای حل مشکلات صنعت و دانشگاه استفاده می شود کامپیوتر ها برای حل مسئله های پیچیده  ریاضی و بازی های شطرنج برنامه ریزی شده از هوش مصنوعی استفاده می کنند.

همچنین بخوانید: هوش مصنوعی در معماری

هوش مصنوعی در کامپیوتر شامل موضوعات زیر است:

بینایی ماشین

بینایی ماشین نوعی فناوری است،که نوعی بینایی برای ماشین بوجود می آورد که در کارهای مختلف مثل تشخیص چهره، تحلیل ویدئو و تشخیص اشیا تا تشخیص الگو می توان از آن استفاده کرد.

از این فناوری در خودرو خودران استفاده می شود.

هوش مصنوعی

سیستم پردازش گفتار

یکی از فناوری های بنیادی هوش مصنوعی پردازش گفتار است که به ماشین ها قدرت درک و پردازش گفتار را می دهد.

سیستم های پردازش گفتار در کنار NLP امکانی برای ماشیبن های هوشمندی مثل اسمارت فون ها بوجود می آورد که از راه زبان گفتاری با کاربران ارتباط برقرار کنند.

معروف ترین تکنولوژی بازشناسی گفتار استSiri محصول کشور اپل است، Siri میکروفون های برای تشخیص صدا دارد و از بازنشانی گفتاراستفاده کرده و گفتار را تبدیل به متن می کند .

داده کاوی 

داده کاوی به داده های کلان مرتبط است و کار مربوط به استخراج کردن الگو و سپردن به ماشین ها انجام می دهد.

داده کاوی امر مهمی است که الگوهای استخراج شده از داده های کسب و کار اطلاعات بسیار مفیدی از برنامه ها برای شرکت ها فراهم می کند.

داده کاوی شاخه ای از AL ترکبیی از ابزارهای آماری و هوش مصنوعی با مدیریت مجموعه ای از داده هاست که در کسب وکار های بیمه و بانکداری و…، پژوهش های نجوم و پزشکی و… و مسائل امنیتی کاربرد دارد.